Klub Senior + - Kulinarnie

DODANO: 2022-10-19 11:42:41

Smacznie i tradycyjnie, czyli seniorzy gotują, zgłębiają tajemnice sztuki gotowania. Obieranie, mycie, krojenie,siekanie i wyrabianie wszystkich potrzebne produkty, z których przyrządzili smakowite potrawy. Efekt był imponujący: bigos, smalczyk, pierogi różnego rodzaju, knedle ze śliwkami, zapiekany ryż z jabłkami,ciasta.

czytaj więcej →

Wkrótce dożynki

DODANO: 2022-09-02 11:03:05

W Klubie Seniora trwają  intensywne przygotowania do obchodów gminnych dożynek, na które w imieniu Pana Wójta serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej →

Retoryka z erystyką

DODANO: 2022-08-17 13:05:42

Retoryka z erystyką to pierwszy temat cyklu zajęć w których uczestniczą Panie i Panowie z Klubu Seniora. Zajęcia przygotowane zostały przez Fundację Lex Humana. Wykład poprowadziła Pani Anna Łozowska- Patynowska. Naszym seniorom bardzo się podobało, już zaprosili na kolejne spotkanie Panią Anię.

A tym czasem w piątek kolejne spotkanie, tym razem gość z Gdańska i zajęcia praktyczne. Jakie? To niespodzianka na kolejny news  "z życia Seniora"

czytaj więcej →

Warsztaty wikliniarskie w Wiklinie

DODANO: 2022-08-17 13:00:36

Na zaproszenie Państwa Furmanek z Wiklina nasi seniorzy uczestniczyli w warsztatach wikliniarskich. Uczestnicy zajęć poznali tajniki wyplatania koszyków. Gospodarze ugościli nas ciastem i kiełbaskami z ziemniakami z ogniska. Dziękujemy Pani Marii i Panu Tomkowi za gościnę, a ZGK z Damnicy za użyczenie transportu. Mamy nadzieję że to nie ostatnia taka wizyta w tym miejscu.

czytaj więcej →

ZABAWA W PODCHODY

DODANO: 2022-08-17 12:50:43

Na ostatnich zajęciach z Panią Sławomirą zamiast typowych ćwiczeń odbyła się zabawa w podchody. Grupa zadaniowa i grupa poszukiwawcza. Podczas zabawy znalazły się również zadania do wykonania. Była to super zabawa, wszyscy się świetnie bawili.

czytaj więcej →