SENIORZY W NADLEŚNICTWIE

DODANO: 2024-04-23 12:06:23

SENIORZY W NADLEŚNICTWIE DAMNICA

W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. uczestnicy z Klubu Senior+ w Domaradzu gościli w Nadleśnictwie Damnica. Seniorów powitała Nadleśniczy Pani Beata Topolińska i pracownicy nadleśnictwa. Podczas spotkania odbyła się prezentacja multimedialna na temat gospodarki leśnej, ochrony drzewostanów, walorów przyrodniczych i zabytków przyrody na trenie Nadleśnictwa.

Następnie odbyły się zajęcia w sali edukacyjnej, dotyczące gatunków drzew występujących na terenie nadleśnictwa i pracy leśników oraz Zakładu Usług Leśnych. Na zakończenie Seniorzy musieli rozpoznać rodzaje grzybów.

Kolejnym punktem było wyjście na ścieżkę edukacyjną i zajęcia praktyczne, w tym rozpoznawanie gatunków drzew i rozmowy na temat fauny naszych lasów.

Seniorzy dziękują Pani Beacie Topolińskiej i leśnikom za wspaniale i twórczo spędzony czas.

czytaj więcej →

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

DODANO: 2024-02-14 14:38:16

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny uczestnicy Klubu Senior+ przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Podczas wspólnych spotkań powstają przepiękne ozdoby świąteczne, a przy okazji można powspominać dawne obyczaje związane z Wielkim Postem i Wielkanocą. Seniorzy są bardzo zaangażowani w tworzenie różnych form rękodzieła. Daje im to wiele radości i satysfakcji. Wszyscy mają artystyczne predyspozycje, zmysł estetyczny i zdolności manualne. Obecnie Seniorzy wykonują oryginalne kraszanki z gęsich jaj, które będą ozdobą wielkanocnych stołów.

czytaj więcej →

ZACZAROWANY ŚWIĄTECZNY DOM

DODANO: 2024-01-18 09:26:31

SPOTKANIE PRZY GRILLU

W "ZACZAROWANYM ŚWIĄTECZNYM DOMU"

W piątkowe popołudnie 12.01.2024 r., członkowie Klubu Senior+ na zaproszenie Pana Kazimierza Michonia uczestniczyli w spotkaniu przy grillu, na terenie jego posesji w "Zaczarowanym Świątecznym Domu". Spotkaniu towarzyszyła bajkowa atmosfera tysiąca świateł iluminacji stworzonej przez Panów Wojciecha i Kazimierza Michoń.

Seniorzy dziękują za niecodzienne wrażenia i wspaniałe popołudnie spędzone w pięknym otoczeniu.

czytaj więcej →

Bezpieczny Senior

DODANO: 2023-10-17 14:52:22
Jak nie dać się oszukać? W jaki sposób działają złodzieje?
Osoby starsze często stają się ofiarami oszustów czy naciągaczy. Samotne, ufne i pełne troski o bliskich osoby, narażone są w większym stopniu na działania przestępców. By przeciwdziałać tego typu zdarzeniom policjanci z Posterunku Policji w Damnicy : dzielnicowy – st. post. Michał Skrzypik i dzielnicowy – st. post. Kamil Malek przeprowadzili w Klubie Seniora prelekcje pn. "BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW".
W ostatnich latach policjanci robią co mogą, aby przeciwdziałać oszustwom, których ofiarą najczęściej padają Seniorzy. Do najczęstszych oszustw należą te dokonywane metodą „ na wnuczka ”, „ na policjanta ” lub „ pracownika banku ”. Ale nie tylko one stanowią zagrożenie. Jest nim również wprowadzenie w błąd co do umów zawieranych poza siedzibą firmy, kredytów bankowych, „okazyjnych” zakupów. Zagrożeń jest tak wiele, jak wiele jest oszustów, dlatego policjanci spotkali się z Seniorami. W trakcie spotkania zwracano szczególną uwagę na oszustwa, prezentowano sposób działania przestępców, radzono też jak zapobiegać tego rodzaju zdarzeniom, jak się ustrzec przed przestępczym procederem.
Seniorzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wątpliwościami, które tylko potwierdziły potrzebę takich spotkań.
 
czytaj więcej →

Warsztaty makramy

DODANO: 2023-10-09 14:33:12
W piątkowe popołudnie uczestnicy Klubu Seniora skorzystali z zaproszenia Lokalnego Centrum Kultury w Bobrownikach. W ramach integracji seniorzy wzięli udział w warsztatach wyplatania makramy, wykonali oryginalne, sznurkowe świeczniki. Każdy uczestnik ukończył swoją pracę z poczuciem pełnej satysfakcji z własnych umiejętności.
Dziękujemy Pani Sylwii Lenard i Pani Jagodzie Hałas za przeprowadzenie zajęć.
czytaj więcej →