SIEDZISKA NA KRZESŁA - DEKORACYJNE I PRAKTYCZNE

DODANO: 2022-07-22 14:34:22

Nasi Seniorzy w akcji szycia ozdobnych poduszek-siedzisk na krzesła, które zapewnią im komfort podczas wspólnych spotkań przy stole.

czytaj więcej →

Pomorski Dzień Aktywnego Seniora w Chojnicach

DODANO: 2022-07-22 14:21:07

Gminna Rada Seniorów w Damnicy wraz z grupą seniorów z naszej gminy, w dniu 26 czerwca br. wzięła udział w II Pomorskim Dniu Aktywnego Seniora w Chojnicach.

 W uroczystości, która odbyła się w pięknym miejscu, jakim jest Fosa Miejska w Chojnicach, udział wzięli przedstawiciele ok. 40 organizacji senioralnych z różnych gmin województwa pomorskiego. Podczas spotkania seniorów wręczone zostały nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego m.in. dla najaktywniejszego seniora czy przyjaciela seniora. W drugiej części wydarzenia seniorzy mogli podziwiać pokazy i prezentacje lokalnych artystów, a także występy utalentowanych seniorów z poszczególnych miast i gmin biorących udział w uroczystości.

Naszą gminę zaprezentował Zespół Damniczanki.

 Serdeczne podziękowania za organizację wyjazdu dla Pani Mileny Piechowicz Kierownik GOPS Damnica, Pani Katarzyny Sobolewskiej oraz Pani Aleksandry Winsztal Dyrektor ZGK Damnica.

czytaj więcej →

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIOR+

DODANO: 2022-07-22 14:17:04

Dynamiczni seniorzy włączyli się w akcję sprzątania lasu. #SprzątaMY z prezydentem las 

„ Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką zainaugurował kolejną ogólnopolską akcję sprzątania lasów #SprzątaMY

Spacer, rozmowa, a przy okazji działanie, dzięki któremu świat będzie odrobinę lepszy. Członkowie Klubu Seniora zakasali rękawy i ruszyli do lasu. Takie drobne akcje pokazują, że czasem wystarczy odrobina dobrych chęci, by uczynić świat lepszym.

Akcja zorganizowana wspólnie z Nadleśnictwem Damnica, Zespołem Szkół w Damnicy oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Zachęcamy do dbania o środowisko każdego dnia!

czytaj więcej →

Pierwszy Jubileusz Klubu Senior+

DODANO: 2022-06-23 10:08:03

14 czerwca, podczas wtorkowego popołudnia w Domaradzu swoje "pierwsze urodziny" obchodził Klub Senior+

W jubileuszowych obchodach udział wzięli Wójt Gminy Damnica, zastępca Wójta Gminy Damnica, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi, Kierownictwo Klubu Seniora, Dyrektor Centrum Edukacji i Kultury, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej i oczywiście sami Seniorzy, którzy swoją aktywnością tworzą klub.

Obecny na uroczystości Wójt Gminy Damnica Pan Andrzej Kordylas życzył seniorom nieustającej pogody ducha, nowych pomysłów, rozwijania swoich zainteresowań, pasji i przede wszystkim zdrowia.

Jubileusz Klubu Seniora był kolejną okazją do wspólnego spotkania, porozmawiania ze sobą i wspólnego biesiadowania z zespołem Damniczanki oraz Panem Rafałem Przybyło.

Rok w Klubie Seniora był rokiem dobrej współpracy seniorów i osób z zewnątrz, wielu ciekawych inicjatyw i ogromnego zaangażowania.

Klub Seniora składa serdeczne podziękowania za okazywane wsparcie Pani Aleksandrze Winsztal- Dyrektor Zakładu Gospodarki w Damnicy, Panu Grzegorzowi Gurłaczowi Dyrektorowi CEIK w Damnicy.

Jesteśmy wdzięczni WÓJTOWI GMINY DAMNICA I RADNYM RADY GMINY DAMNICA - ISTNIEJEMY DZIĘKI WAM

Dziękujemy

czytaj więcej →

Ogródkowe aktywności

DODANO: 2022-06-07 11:39:38

Seniorzy nie ustają w swojej aktywności. Albo gotują, albo spacerują, albo ćwiczą, albo... zagospodarowują swój ogródek kwiatowy, który znajduje się tuż przy Klubie Seniora.

 

czytaj więcej →