PRACE NAD WYCISZACZEM

DODANO: 2021-10-22 15:15:44

W Klubie Senior + trwają prace związana z powstawaniem elementów do stworzenia wyciszacza na sali ćwiczeń.

Serdeczne podziękowania dla firmy BECCO MEBLE Radosław Dziubek za podarowanie Naszym Seniorom materiału niezbędnego do wykonania wyciszaczy.

 

czytaj więcej →

Z wizytą w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

DODANO: 2021-10-21 15:22:40

Seniorzy dnia 24 września 2021 r. odwiedzili Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - Biały Spichlerz, czyli nowy punkt na kulturalnej mapie Słupska. Głównym celem było zapoznanie z twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza. Na pięciu kondygnacjach, prezentowane są nowe wystawy dotyczące wprost oraz pośrednio malarstwa Witkacego. Po obejrzeniu wystaw, uczestnicy Seniorzy wymienili się spostrzeżeniami na temat historii Białego Spichlerza oraz twórczości głównego autora. Zwiedzanie odbyło się w towarzystwie przewodnika muzealnego. Przemierzenie 5 kondygnacji było nie lada wyzwaniem, dlatego miłym zakończeniem wycieczki było wspólnie wypicie kawy i herbaty. Organizacją wycieczki zajęła się Pani Dorota Nowak – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy, której serdecznie dziękujemy.
Bezpieczną i przyjemną podróż zapewnił transport „ Door to door ” oraz gminny bus udostępniony dzięki uprzejmości Wójta Gminy Damnica – Pana Andrzeja Kordylasa . Dziękujemy.

czytaj więcej →

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA SENIORÓW ( ciąg dalszy )

DODANO: 2021-10-21 15:03:48

Aktywność fizyczna w starszym wieku pozwala długo zachować młodość i opóźnić procesy starzenia, dlatego też w Naszym Klubie królują piękni i młodzi . Ćwicząc na świeżym powietrzu czujesz się lepiej. Odczuwasz potrzebę wytchnienia, przestrzeni, wolności, świeżego powietrza, wiatru we włosach, oddechu pełną piersią, widoku pięknej natury, spokoju, zapachu drzew, śpiewu ptaków??
Wyjdź z domu do Klubu Seniora i uśmiechnij się do życia, a ono uśmiechnie się do Ciebie.

czytaj więcej →

ZAJĘCIA RUCHOWE

DODANO: 2021-10-21 14:55:23

W piątek 3 września w Klubie Seniora odbyły się zajęcia ruchowe z Panią Sławomirą. Plan zakładał ćwiczenia na świeżym powietrzu. Uczestnicy wyruszyli więc w teren, ale po drodze rosło duuuuuużo grzybów i tak połączono przyjemne z pożytecznym. Grzybobranie było, spacer był, ćwiczenia oddechowe były i skłony też były.

 

czytaj więcej →

WARSZTATY CERAMICZNE

DODANO: 2021-09-02 11:12:28

W Klubie Seniora, pod czujnym okiem Pana Tomasza, uczestnicy zajęć malowali wykonane własnoręcznie wyroby ceramiczne. Nie chcemy jednak zdradzać wszystkiego. Pochwalimy się efektem końcowym Możemy jednak zdradzić, że część pracy wykonana została podczas spotkania w Strzyżynie. Prace musiały zostać porządnie wysuszone i wypalone. A teraz przyszedł czas na szkliwienie. Po wyschnięciu zostaną ponownie wypalone i dopiero będzie można zobaczyć efekty naszej pracy .

 

czytaj więcej →