Uczestniczący Klubu Senior+ po raz kolejny pokazali swoje zdolności plastyczne. Tym razem na warsztat trafiła wełna, woda, mydło i seniorzy rozpoczęli przygodę z filcowaniem na mokro. To jedna z najstarszych metod wytwarzania tkanin, zwana też fachowo spilśnianiem. Polega na połączeniu ze sobą poszczególnych pasm wełny poprzez moczenie, pocieranie, wygniatanie, wałkowanie, a na końcu suszenie. Ta technika pozwala uformować wełnę w taki sposób, aby miała ona pożądany kształt, umożliwiając wykonanie wyjątkowych ozdób, biżuterii, a nawet elementów garderoby czy wystroju wnętrz.
Po świątecznej przerwie Klub Senior+ wznowił swoją działalność zajęciami z diamentowego haftu. To nowatorski sposób na uzyskanie zjawiskowego obrazu, nazywany również diamentową mozaiką, a czasami opisywana jako malowanie diamentami. Ta unikalna technika umożliwia tworzenie efektownych, trójwymiarowych obrazów za pomocą kolorowych diamencików, które połyskują w słońcu tysiącami barwnych refleksów.
Technika wymaga cierpliwości i precyzji. Uczestnicy Klubu Senior+ świetne sobie radzą i tworzą niepowtarzalne kompozycje.
W środę 27.11.2024 r. w Klubie Senior+ w Domaradzu odbyła zabawa andrzejkowa. Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. To doskonała okazja do wspólnej zabawy dostarczającej wielu przeżyć i emocji, są jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. To czas czarów, wróżenia, przepowiadania, co przed nami. W Domaradzu nie zabrakło tańców i zabaw oraz poczęstunku. Seniorzy przygotowali na to spotkanie odpowiednie stroje. Wszyscy świetnie się bawili.
Na zaproszenie Pani Sylwii Lenart, opiekunki świetlicy w Bobrownikach, członkinie Klubu Senior+ uczestniczyły w zajęciach z kosmetologii. Podczas spotkania konsultantka zaprezentowała kosmetyki, które osoby chętne mogły wypróbować ,,na własnej skórze”. Dziękujemy za bardzo miły i relaksujący wieczór. Chętnie przyjmiemy zaproszenie na kolejne spotkania.
Linoryt jest techniką graficzną zaliczaną obok drzeworytu, metalorytu czy gipsorytu do technik druku wypukłego. Rysunek żłobi się ostrym narzędziem w linoleum, które stanowi matrycę do linorytu. Po wykonaniu rytu na powierzchni matrycy pokrywa się ją farbą i odbija na papierze jak pieczątkę. Dzięki temu można stworzyć wiele ciekawych prac.
Takie dzieła stworzyli seniorzy podczas gościnnych zajęć, na które zostali zaproszeni 19.11.2024 r. przez GOK w Główczycach. Linoryt nie jest łatwą techniką, ale uczestnicy po raz kolejny udowodnili, że mają olbrzymi potencjał plastyczny i wykonali piękne grafiki pod kierunkiem Pani Doroty, pracownicy główczyckiego GOK.