Bezpieczny Senior

DODANO: 2023-10-17 14:52:22
Jak nie dać się oszukać? W jaki sposób działają złodzieje?
Osoby starsze często stają się ofiarami oszustów czy naciągaczy. Samotne, ufne i pełne troski o bliskich osoby, narażone są w większym stopniu na działania przestępców. By przeciwdziałać tego typu zdarzeniom policjanci z Posterunku Policji w Damnicy : dzielnicowy – st. post. Michał Skrzypik i dzielnicowy – st. post. Kamil Malek przeprowadzili w Klubie Seniora prelekcje pn. "BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW".
W ostatnich latach policjanci robią co mogą, aby przeciwdziałać oszustwom, których ofiarą najczęściej padają Seniorzy. Do najczęstszych oszustw należą te dokonywane metodą „ na wnuczka ”, „ na policjanta ” lub „ pracownika banku ”. Ale nie tylko one stanowią zagrożenie. Jest nim również wprowadzenie w błąd co do umów zawieranych poza siedzibą firmy, kredytów bankowych, „okazyjnych” zakupów. Zagrożeń jest tak wiele, jak wiele jest oszustów, dlatego policjanci spotkali się z Seniorami. W trakcie spotkania zwracano szczególną uwagę na oszustwa, prezentowano sposób działania przestępców, radzono też jak zapobiegać tego rodzaju zdarzeniom, jak się ustrzec przed przestępczym procederem.
Seniorzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wątpliwościami, które tylko potwierdziły potrzebę takich spotkań.
 
czytaj więcej →

Warsztaty makramy

DODANO: 2023-10-09 14:33:12
W piątkowe popołudnie uczestnicy Klubu Seniora skorzystali z zaproszenia Lokalnego Centrum Kultury w Bobrownikach. W ramach integracji seniorzy wzięli udział w warsztatach wyplatania makramy, wykonali oryginalne, sznurkowe świeczniki. Każdy uczestnik ukończył swoją pracę z poczuciem pełnej satysfakcji z własnych umiejętności.
Dziękujemy Pani Sylwii Lenard i Pani Jagodzie Hałas za przeprowadzenie zajęć.
czytaj więcej →

Przygotowania do dożynek

DODANO: 2023-08-25 14:40:22
Ostatnie dni to intensywne przygotowania do gminnych dożynek. Uczestnicy Klubu Seniora aktywnie włączyli się w tworzenie dożynkowych dekoracji. Wykonali piękne kwiaty i stroiki, które będą pięknym i kolorowym elementem wystroju sceny oraz dożynkowego korowodu.
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach dożynek.
czytaj więcej →

Grzybobranie

DODANO: 2023-08-21 15:00:52
 
 
Uczestnicy Klubu Seniora postanowili skorzystać z uroków lasu i wybrali się na wspólne grzybobranie.
Zbieranie grzybów to wielowiekowa polska tradycja, a przy tym wspaniała rozrywka i relaksująca forma wypoczynku na łonie natury. Cisza i cudowne leśne powietrze umiliło członkom klubu zajęcia na świeżym powietrzu.
 
czytaj więcej →

Zajęcia ruchowe

DODANO: 2023-07-11 15:06:27
Seniorzy z Klubu Senior + podjęli kolejne wyzwanie uczestnicząc w zorganizowanych zajęciach ruchowych, które poprowadziła Pani Sławomira Seweryńska.
Seniorzy ćwiczyli spokojnie w równym tempie, zachowując miarowy oddech. Kluczową rolę odgrywało rozciąganie i uelastycznienie mięśni, które wspomagało zmniejszeniu dolegliwości bólowych, zwiększeniu dotlenienia i ukrwieniu mięśni.
Celem przeprowadzonych zajęć dla seniorów była poprawa i utrzymanie poziomu sprawności i wydolności organizmu, usprawnianie indywidualnych dysfunkcji ruchowych, nauka nowych i doskonalenie znanych ćwiczeń oraz zapobieganie skutkom unieruchomienia i bezruchu tj. przykurcze, sztywność.
Uczestnicy spotkania solidarnie podkreślali terapeutyczną wartość zorganizowanych zajęć.
czytaj więcej →