Informacja z działań projektu „Srebrna Sieć” w roku 2020

DODANO: 2020-11-18 12:05:54

Informacja z działań projektu "Srebrna Sieć" w roku 2020

Projekt "Srebrna Sieć" to działania i warsztaty ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa seniorów.

Spotkania miały charakter warsztatów edukacyjnych, które miały przede wszystkim uczulić uczestników na potrzeby osób starszych w czasie pandemii. Ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia zarówno wolontariuszy jak i beneficjentów.

Pandemia jest szczególnym okresem. Nie możemy spotykać się w większym gronie, spędzać wspólnie jak dotychczas czasu. Dlatego istotną rolę odgrywają nasze zainteresowania i różne formy spędzania czasu wolnego. Jest to jednocześnie okres, gdy możemy odkrywać w sobie nowe pasje. Dlatego postawiliśmy na dokształcanie się nie tylko w zakresie ochrony zdrowia ale i w sztuce witrażu, mając na względzie dalszą pracę z osobami starszymi.
Wszystkie zajęcia rękodzielnicze poprawiają małą motorykę, koordynację, koncentrację oraz pobudzają wyobraźnię. Dając nam jednocześnie
satysfakcję z wykonanej pracy. Mamy nadzieję, że wiedza wyniesiona z warsztatów pozwoli nam na lepsze zróżnicowanie zajęć.

Składamy również serdeczne podziękowania dla pracowników Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy oraz dyrektora Pana Grzegorza Gurłacza, bez którego wsparcia i często osobistego zaangażowania nasze dotychczasowe działania prowadzone w ramach projektu nie byłyby możliwe do zrealizowania.