Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami

DODANO: 2022-07-22 14:30:31

Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami mające na celu integrację osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem pełnosprawnym.

Dnia 12 lipca 2022 r. dla członków stowarzyszenia "Promyk" odbyła się wycieczka do Dobrzycy do ogrodów Hortulus,. Znajdują się tam dwa ogrody Pierwszy ogród to Tematyczny od niego zaczęliśmy zwiedzanie z Panią przewodnik, która opowiadała o roślinach znajdujących się w ogrodach oraz o powstawaniu ogrodów. Atrakcją było skosztowanie kwiatów jadalnych, które na pewno znajdują się również w waszych ogrodach(begonia, liliowiec, juka). Następnie udaliśmy się do oddalonego o 2 km drugiego ogrodu Hortulus Spectabilis, gdzie znajduje się labirynt i wieża widokowa.

Po oprowadzeniu przez Panią przewodnik mieliśmy czas wolny na zrelaksowanie się. Ogród jest miejscem wyjątkowym. Przebywanie na świeżym powietrzu zadziałało niezwykle kojąco. W otoczeniu natury pobudziliśmy „hormony szczęścia”, które odprężyły ciało i umysł. W dzisiejszym zabieganym świecie chwilę wyciszenia są na wagę złota.

Wycieczka współfinansowana została ze środków otrzymanych od Wójta Gminy Damnica Pana Andrzeja Kordylasa w ramach wykonywania zadań publicznych. Serdecznie dziękujemy!

 

czytaj więcej →

INFORMACJA

DODANO: 2022-07-01 09:24:16

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW O ŚWIADCZENIA RODZINNE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uprzejmie informuje, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres świadczeniowy 2022/2023 będą przyjmowane

  • od dnia 1 sierpnia 2022 r. - w wersji papierowej,
  • od dnia 1 lipca 2022 r. - w wersji elektronicznej.

Zgodnie z art. 26 ustawy z dnia 28 listopada 2003r. o świadczeniach rodzinnych (tj.: Dz.U z 2022 r., poz. 615 z późn. zm.):

• w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia 2022 r., ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada 2022 r.
• w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 września 2022 r. do dnia 31 października 2022 r., ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia 2022 r.
• w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

czytaj więcej →

INFORMACJA

DODANO: 2022-07-01 08:49:16

TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej uprzejmie informuje, iż wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2022/2023 będą przyjmowane:

  • od dnia 1 sierpnia 2022 r. - w wersji papierowej,
  • od dnia 1 lipca 2022 r. - w wersji elektronicznej.

Zgodnie z art. 20 ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów (tj.: Dz.U z 2022 r., poz. 1205):
• w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.
• w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 30 listopada tego roku.
• w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 grudnia tego roku.
• w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31 stycznia następnego roku.
• w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

 

czytaj więcej →

PUNKT BIBLIOTECZNY w Klubie Senior+ w Domaradzu

DODANO: 2022-06-23 12:08:24

PUNKT BIBLIOTECZNY w Klubie Senior+ w Domaradzu oficjalnie otwarty!

Nastąpiło to w Klubie podczas uroczystości jubileuszowej, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Były życzenia, prezenty i śpiewy, i jak przystało na "pierwsze urodziny", był tort i inne pyszności.

Uwielbiamy Seniorów - są pogodni, mają głowy pełne pomysłów... i kochają książki( wiemy coś o tym, bo nasza współpraca układa się fantastycznie, a Punkt Biblioteczny nieoficjalnie działa już od dawna).

Dziękujemy Kochani, że mogliśmy z Wami świętować.

Życzymy cudownej energii i żeby Wam się dalej CHCIAŁO.

Dziękujemy Pani Milenie Piechowicz, Kierownikowi GOPS w Damnicy za umożliwienie otwarcia Punktu Bibliotecznego i za owocną współpracę. Jesteśmy wdzięczni Pani Teresie Blechle za wolontarystyczną obsługę czytelników i opiekę nad Punktem.

czytaj więcej →