Przegląd twóczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami

DODANO: 2023-10-09 14:17:50

4 października 2023 r. w słupskiej Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica odbył się IX Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. W uroczystości uczestniczyli Wójt Gminy Damnica, Pan Andrzej Kordylas oraz Kierownik GOPS w Damnicy, Pani Milena Piechowicz, która jest jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia PROMYK w Damnicy.
Stowarzyszenie działa przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Damnicy i od 23 lat realizuje przedsięwzięcia na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin.
Działania te zostały docenione przez władze powiatu słupskiego poprzez nominację do wyróżnienia "Daję Radość". Nagrodę w imieniu Stowarzyszenia odebrała Prezes Pani Milena Piechowicz.
czytaj więcej →

Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami

DODANO: 2023-09-18 14:48:40

DZIAŁANIA NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Dnia 15 września w gminie Wicko odbyła się XIV Olimpiada dla Osób z Niepełnosprawnościami. W sportowej rywalizacji dostosowanej do możliwości uczestników udział wzięli członkowie stowarzyszenia „PROMYK” – działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Damnicy. W wydarzeniu integrującym osoby z niepełnosprawnościami uczestniczyła kierownik GOPS - Pani Milena Piechowicz.
Imprezę rozpoczęła sztafeta z pochodnią, kończąca się zapaleniem olimpijskiego znicza. Zawodom towarzyszyły różnego rodzaju atrakcje, pozwalające miło spędzić czas : zabawa taneczna, maskotki, konie, dmuchańce, popcorn, kawa, herbata, słodki poczęstunek oraz lody.
Stowarzyszenie „Promyk ”otrzymało puchar , zaś każdemu z uczestników zawodów został wręczony medal.
 
Cel imprezy :
  • integracja środowiska osób i instytucji działających na rzecz niepełnosprawnych,
  • popularyzacja sportu wśród osób z niepełnosprawnościami,
  • popularyzacja rekreacji ruchowej oraz innych form aktywnego wypoczynku,
  • wywołanie radości, odczuwania dodatnich przeżyć ze wspólnej zabawy,
  • rozpowszechnianie zajęć rekreacyjno – sportowych wśród osób z niepełnosprawnością,
  • zabawa, oraz wspólne spędzanie czasu z wykorzystaniem gier i zabaw,
  • zachęcanie do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie ( Gmina Wicko, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wicku).
Miłym akcentem kończącym ten cudowny dzień był wspólny spacer brzegiem plaży w Łebie.
 
Relacja:
 
czytaj więcej →

Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich

DODANO: 2023-08-22 14:52:29
W dniu 19 sierpnia 2023 r. dla członków Stowarzyszenia „Promyk” odbyła się wycieczka do Wdzydz Kiszewskich, której głównym celem było zwiedzanie Kaszubskiego Parku Etnograficznego i poznanie warunków życia ludności wsi pomorskiej w dawnych czasach oraz poznanie sprzętów, narzędzi i technik używanych w codziennych zajęciach. Ponadto poznano zabytki budownictwa ludowego Kaszub oraz Kociewia. Po zakończonym zwiedzaniu grupa udała się na rejs statkiem elektrycznym, aby podziwiać piękno Jeziora Wdzydzkiego oraz jego wyspy i otaczającą go przyrodę i lasy. Był to miło spędzony czas.
Wycieczka współfinansowana została ze środków otrzymanych od Wójta Gminy Damnica Pana Andrzeja Kordylasa w ramach wykonywania zadań publicznych. Serdecznie dziękujemy.
czytaj więcej →

Wycieczka do Gdyni

DODANO: 2023-06-29 15:18:07
Dnia 24 czerwca dla członków stowarzyszenia "Promyk" odbyła się wycieczka do Gdyni. Pierwszym miejscem zwiedzania było Centrum Nauki Eksperyment - interaktywne wystawy, dzięki którym mogliśmy poznawać poprzez doświadczanie, eksperymentować i świetnie się przy tym bawić. Wprawialiśmy w ruch przeróżne maszyny, badaliśmy tkanki pod mikroskopem, musieliśmy połączyć elementy- organy wewnętrzne człowieka- manekina i umieścić je w odpowiednich miejscach. Bawiliśmy się na ciekawych, tematycznych placach zabaw, testowaliśmy swoją wytrzymałość podczas aktywności, a także uczyliśmy się udzielania pierwszej pomocy na manekinie.
Kolejnym punktem zwiedzania był Skwer Kościuszki, gdzie największa atrakcja dla wszystkich to cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i statki, takie jak niszczyciel ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec - Dar Pomorza.
Wycieczka dostarczyła nam nie tylko wszechstronnej wiedzy, ale przede wszystkim wiele radości ze wspólnie spędzonego czasu.
Wycieczka współfinansowana została ze środków otrzymanych od Wójta Gminy Damnica Pana Andrzeja Kordylasa w ramach wykonywania zadań publicznych. Serdecznie dziękujemy.
czytaj więcej →