WYCIECZKA DO MALBORKA

DODANO: 2021-07-28 09:59:54

Dnia 27 lipca 2021 r. uczestnicy Klubu Senior + z Domaradza odwiedzili Malbork. Zwiedzili tam zamek gotycki, wzniesiony w kilku etapach. Zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Seniorzy poznali historię zamku opowiedzianą przez przewodnika i dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza!

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie wczesnośredniowiecznej osady- Grodzisko Owidz. Seniorzy poznali historię grodu i dawne zwyczaje, próbowali swoich sił w rękodzielnictwie i niegdysiejszych wyzwaniach sprawnościowych. Uczestnicy Klubu Senior + w otoczeniu malowniczych łąk i lasów mieli okazję upiec kiełbaskę na ognisku. Wspólny posiłek był okazją do wymiany spostrzeżeń i przeżytych wrażeń.

Wycieczka obfitowała w różnorodne atrakcje, zarówno historyczne jak i turystyczne. Wartością dodaną wycieczki było wspólne spędzenie czasu i aktywizacja seniorów. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia.

czytaj więcej →

GRILL

DODANO: 2021-07-19 13:09:59

W dniu 16 lipca ( piątek ) w ramach zajęć aktywizujących społecznie w ramach Klubu Senior + został zorganizowany grill. Pogoda i humory dopisywały Uczestnikom Klubu. W miłej atmosferze, na świeżym powietrzu Klubowicze delektowali się kiełbaskami, grillowanym mięsem oraz przygotowanym poczęstunkiem na słodko. Nie zabrakło też śpiewu dzięki wsparciu zespołu "Damniczanki". Zespół przyniósł swoje śpiewniki tak, by inni mogli włączyć się w śpiewanie i wspólną biesiadę.

Kierownik GOPS Pani Milena Piechowicz oraz Uczestnicy Klubu dziękują serdecznie Wójtowi Gminy Damnica Panu Andrzejowi Kordylasowi za zakup grilla do Klubu Seniora.

czytaj więcej →