SIEDZISKA NA KRZESŁA - DEKORACYJNE I PRAKTYCZNE

DODANO: 2022-07-22 14:34:22

Nasi Seniorzy w akcji szycia ozdobnych poduszek-siedzisk na krzesła, które zapewnią im komfort podczas wspólnych spotkań przy stole.

czytaj więcej →

Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami

DODANO: 2022-07-22 14:30:31

Działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami mające na celu integrację osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem pełnosprawnym.

Dnia 12 lipca 2022 r. dla członków stowarzyszenia "Promyk" odbyła się wycieczka do Dobrzycy do ogrodów Hortulus,. Znajdują się tam dwa ogrody Pierwszy ogród to Tematyczny od niego zaczęliśmy zwiedzanie z Panią przewodnik, która opowiadała o roślinach znajdujących się w ogrodach oraz o powstawaniu ogrodów. Atrakcją było skosztowanie kwiatów jadalnych, które na pewno znajdują się również w waszych ogrodach(begonia, liliowiec, juka). Następnie udaliśmy się do oddalonego o 2 km drugiego ogrodu Hortulus Spectabilis, gdzie znajduje się labirynt i wieża widokowa.

Po oprowadzeniu przez Panią przewodnik mieliśmy czas wolny na zrelaksowanie się. Ogród jest miejscem wyjątkowym. Przebywanie na świeżym powietrzu zadziałało niezwykle kojąco. W otoczeniu natury pobudziliśmy „hormony szczęścia”, które odprężyły ciało i umysł. W dzisiejszym zabieganym świecie chwilę wyciszenia są na wagę złota.

Wycieczka współfinansowana została ze środków otrzymanych od Wójta Gminy Damnica Pana Andrzeja Kordylasa w ramach wykonywania zadań publicznych. Serdecznie dziękujemy!

 

czytaj więcej →

Pomorski Dzień Aktywnego Seniora w Chojnicach

DODANO: 2022-07-22 14:21:07

Gminna Rada Seniorów w Damnicy wraz z grupą seniorów z naszej gminy, w dniu 26 czerwca br. wzięła udział w II Pomorskim Dniu Aktywnego Seniora w Chojnicach.

 W uroczystości, która odbyła się w pięknym miejscu, jakim jest Fosa Miejska w Chojnicach, udział wzięli przedstawiciele ok. 40 organizacji senioralnych z różnych gmin województwa pomorskiego. Podczas spotkania seniorów wręczone zostały nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego m.in. dla najaktywniejszego seniora czy przyjaciela seniora. W drugiej części wydarzenia seniorzy mogli podziwiać pokazy i prezentacje lokalnych artystów, a także występy utalentowanych seniorów z poszczególnych miast i gmin biorących udział w uroczystości.

Naszą gminę zaprezentował Zespół Damniczanki.

 Serdeczne podziękowania za organizację wyjazdu dla Pani Mileny Piechowicz Kierownik GOPS Damnica, Pani Katarzyny Sobolewskiej oraz Pani Aleksandry Winsztal Dyrektor ZGK Damnica.

czytaj więcej →

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU SENIOR+

DODANO: 2022-07-22 14:17:04

Dynamiczni seniorzy włączyli się w akcję sprzątania lasu. #SprzątaMY z prezydentem las 

„ Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką zainaugurował kolejną ogólnopolską akcję sprzątania lasów #SprzątaMY

Spacer, rozmowa, a przy okazji działanie, dzięki któremu świat będzie odrobinę lepszy. Członkowie Klubu Seniora zakasali rękawy i ruszyli do lasu. Takie drobne akcje pokazują, że czasem wystarczy odrobina dobrych chęci, by uczynić świat lepszym.

Akcja zorganizowana wspólnie z Nadleśnictwem Damnica, Zespołem Szkół w Damnicy oraz Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy. Zachęcamy do dbania o środowisko każdego dnia!

czytaj więcej →