Warsztaty kulinarne

DODANO: 2018-05-10 14:27:36

Dnia 17 maja br. w godz. od 9.oo  do 12.oo  Bank Żywności w Słupsku   w ramach działań towarzyszących Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa  2014-2020 współfinansowanego ze środków  Unii Europejskiej   przeprowadzi  bezpłatne

WARSZTATY  KULINARNE

dla osób korzystających z pomocy  żywnościowej.  Serdecznie zapraszamy na zajęcia, podczas których  będą wspólnie przyrządzane i degustowane  potrawy.

Miejsce warsztatów:    sala  konferencyjna w Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy  ul. Witosa

czytaj więcej →

WYDAWANIE ŻYWNOŚCI KWIECIEŃ 2018

DODANO: 2018-04-24 12:49:05

GMINNY  OŚRODEK  POMOCY SPOŁECZNEJ  W DAMNICY informuje, że  w miesiącu kwietniu 2018r. kończy się wydawanie żywności otrzymywanej z Banku Żywności w Słupsku w ramach Podprogramu 2017.  Osoby zakwalifikowane do pomocy prosimy  o terminowy  odbiór paczek żywnościowych. Paczki nie odebrane 25 kwietnia będą do odbioru wyłącznie  10 maja 2018r.

SKŁAD PACZKI ŻYWNOŚCIOWEJ KWIECIEŃ 2018

 

BURACZKI         - 2 SŁOIKI

FASOLA BIAŁA - 1 PUSZKA

FILET Z MAKRELI - 6 PUSZEK

GROSZEK Z MARCH. - 2 PUSZKI

KABANOSY    - 3 OPAK.

KASZA GRYCZANA - 1 PACZKA

KONCENTRAT POMID. - 4 PUSZKI

MAKARON - 2 PACZKI

OLEJ - 1 LITR

POWIDŁA ŚLIWKOWE - 1 SŁOIK

SZYNKA WIEPRZ. - 2 PUSZKI

SZYNKA DROBIOWA - 4 PUSZKI

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej →

Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

DODANO: 2018-04-16 13:53:28

ZMIANY od 01-01-2018  w  KARCIE  DUŻEJ  RODZINY


Z dniem 01 stycznia 2018r. Karta Dużej Rodziny uzyskała nową formę dokumentu elektronicznego. Ma ona wiele zalet – przede wszystkim członkowie rodzin wielodzietnych nie muszą czekać kilku tygodni na wydrukowanie Kart, jak to ma miejsce w przypadku Kart tradycyjnych (plastikowych). Karty w formie elektronicznej udostępnione są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym użytkownik SI KDR pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie na Karty.

Członek rodziny, zainteresowany „kartą elektroniczną”, będzie musiał przedstawić swoje żądanie we wniosku o jej przyznanie. Rodzice, występujący w imieniu swoich dzieci będą musieli wskazać których członków rodziny dotyczy żądanie.

By doszło do wydania karty w wersji mobilnej wnioskodawca musi podać: adres poczty elektronicznej i numer telefonu komórkowego każdego członka rodziny, który będzie korzystać z usługi.

Zachęcamy członków rodzin wielodzietnych do korzystania z możliwości złożenia wniosku o KDR w formie elektronicznej , za pośrednictwem Portalu Informacyjno -Usługowego Empa@tia Wypełnienie wniosku o KDR za pośrednictwem PIU Emp@tia zajmuje znacznie mniej czasu , niż w formie tradycyjnej. Informację o składaniu wnioski o KDR za pośrednictwem PIU Emp@tia można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej pod adresem : https:/ www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/mkdr/.

Więcej informacji o KDR w GOPS Damnica ul.Górna 8 pok.9 tel. 59 8113-248  w godz. 7.30  do 14.30

czytaj więcej →

WYDAWANIE ŻYWNOŚCI MARZEC 2018r.

DODANO: 2018-03-22 09:47:26

Dnia  23 marca 2018r.  z magazynu w Damnicy ul. Witosa / koło CEiK/  w godzinach od 8.30  do 13.00  wydawana  będzie żywność otrzymana z Banku Żywności w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa  2014-2020 wspólfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2017

Po odbiór paczki mogą zgłaszać się osoby zakwalifikowane do pomocy przez pracowników  socjalnych GOPS w Damnicy

SKŁAD PACZKI ŻYWNOŚCIOWEJ MARZEC 2018

 

OLEJ - 1 LITR

GULASZ WIEPRZ. - 1 PUSZKA

FASOLA BIAŁA - 2 PUSZKI

RYŻ - 1 KG

SER ŻÓŁTY - 1 OPAK.

CUKIER - 1 KG

SZYNKA DROBIOWA - 2 PUSZKI

POWIDŁA ŚLIWKOWE - 1 SŁOIK

PASZTET WIEPRZOWY - 1 PUSZKA

MIÓD NEKTAROWY - 1 SŁOIK

 

 

 

 

czytaj więcej →

STYPENDIA DLA RODZIN

DODANO: 2018-03-15 09:42:28

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych. Jest to program pomocy socjalnej ukierunkowanej na uzyskanie trwałej poprawy sytuacji życiowej rodziny stypendysty, która deklaruje gotowość do wykorzystania wszystkich własnych możliwości pokonania trudności.

 

Chcemy pomóc tym, którzy ze swym cierpieniem i ogromnymi problemami pozostają osamotnieni. Utworzyliśmy fundusz pomocy stypendialnej aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących. Procedury programu zostały przez nas tak zaplanowane, by w jak najmniejszym stopniu obciążały wnioskodawców i stypendystów. Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków kontaktujemy się z rodzinami, wstępnie zakwalifikowanymi do programu, które kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają nam do weryfikacji.

Wysokość stypendium jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin - jest ono przyznawane na okres jednego roku z możliwością kontynuacji. Przyznane świadczenie pieniężne (stypendium) nie wymaga żadnego rozliczania i dokumentowania wydatków. O przeznaczeniu uzyskanych w ten sposób środków decyduje rodzina.

Wnioski przyjmujemy do dnia 5 kwietnia 2018 roku

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, nie ukończyło 25 roku życia, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem naszego stypendium.

 

Wszystkie informacje na stronie internetowej: www.dla-dzieci.spes.org.pl

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES
Organizacja Katolicka ∙ Organizacja Pożytku Publicznego

1% KRS: 00000 14574

Katowice ul. Kościuszki 46 tel. 32 205 38 80

www.spes.org.pl e-mail: spes@spes.org.pl

czytaj więcej →