ZAJĘCIA KLUBU SENIOR+

DODANO: 2021-07-05 14:52:21

Klub Seniora to wyjątkowe miejsce. Klub tworzą ludzie i to oni są najważniejsi.

Dnia 2 lipca 2021 r. w Klubie Senior+ w Domaradzu odbyły się zajęcia relaksacyjne polegające na rysowaniu mangi dla dorosłych. Podczas spotkania nie zabrakło kreatywności i pozytywnej energii.

Klub Senior+ jest formą pomocy w organizowaniu czasu wolnego. z myślą o osobach, które chcą spędzać aktywnie czas, poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje zainteresowania.

Klub czynny jest dwa razy w tygodniu :

  • we wtorek
  • w piątek

w godzinach od 15.30 do 18.00.

Przypominamy, że Gmina Damnica świadczy usługi transportowe w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door dla mieszkańców Gminy Damnica”, z której jak najbardziej mogą korzystać Seniorzy celem dojazdu do Klubu Seniora i powrotu do domu.

Aby zamówić bezpłatną usługę door to door wystarczy zadzwonić pod nr tel. 533 334 828 lub wysłać e-maila na adres: uslugi.door-to-door@damnica.pl

czytaj więcej →

UROCZYSTE OTWARCIE KLUBU SENIOR+ W DOMARADZU

DODANO: 2021-06-21 12:14:41

UROCZYSTE OTWARCIE KLUBU SENIOR+

W DOMARADZU

Dnia 18 czerwca 2021 r. oficjalnie otworzono Klub Senior+ w Domaradzu. Gmina Damnica wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom seniorów utworzyła Klub Senior+, który będzie formą pomocy w organizowaniu czasu wolnego. Klub powstał z myślą o osobach, które chciałyby spędzać aktywnie czas, poznawać nowych ludzi, rozwijać swoje zainteresowania.

Obiekt i prowadzenie zadania powierzono Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Damnicy.

W uroczystości otwarcia udział wzięli m.in. : Zastępca Wójta Gminy Damnica Pan Grzegorz Kiczmachowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Kozina, Radni oraz Sołtysi Gminy Damnica, Dyrektorzy Szkół : Pani Maria Czerska i Pan Robert Nowak, Dyrektor Centrum Edukacji i Kultury w Damnicy Pan Grzegorz Gurłacz, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Damnicy Pani Dorota Nowak, członkowie Gminnej Rady Seniorów w Damnicy. Wśród zaproszonych gości był również Ks. Proboszcz Marcin Baska, który poświęcił pomieszczenia Klubu.

Na spotkaniu nie zabrakło przemówień. Zastępca Wójta Gminy Damnica Pan Grzegorz Kiczmachowski, jak mówił w swoim przemówieniu : „ Nowa placówka jest odpowiedzią naszej gminy na rosnące potrzeby osób starszych. Głównym celem było stworzenie seniorom miejsca i warunków do spotkań, w trakcie których będą mogli spędzać ciekawie czas, zaspokoić potrzeby psychofizyczne i edukacyjne. Nasi seniorzy są niezwykle aktywni. Bez wątpienia zasługują na to, aby ich przysłowiowa „jesień życia” była czasem radosnym, spędzonym w gronie przyjaciół i bliskich im osób ”.

Kierownik GOPS Pani Milena Piechowicz przywitała serdecznie wszystkich zebranych, a następnie przybliżyła cele i zadania Klubu Senior+ : Dzięki temu pięknemu obiektowi Nasi Seniorzy będą mogli : aktywnie spędzać wolny czas, wzajemnie się wspierać, rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz ukryte talenty, uczestniczyć w zajęciach rękodzielnictwa, zajęciach ruchowych, muzykoterapii i wielu innych. Drodzy Seniorzy, nieważne ile lat człowiek ma zapisane w metryce, ale na ile się czuje. Sztuką życia jest odnaleźć rzeczy wspaniałe, także w codzienności. Dziękuję serdecznie za Waszą obecność. Życzę wiele uśmiechu i samych pogodnych dni spędzonych razem w Waszym Wspólnym Klubie Seniora. Patrząc na Państwa dochodzę do wniosku, że marzenia nigdy nie idą na emeryturę. Szanowni Państwo mam nadzieję i jestem przekonana, iż sprostamy tym nowym wyzwaniom, że Nasi podopieczni będą się tutaj dobrze bawić. Życzę Wszystkim Uczestnikom miłego pobytu w Klubie, spełnienia swoich zainteresowań i pasji oraz dużo zdrowia. Dziękuję. ”.

Oficjalnego otwarcia Klubu Senior+ poprzez przecięcie wstęgi dokonali : Zastępca Wójta Gminy Damnica Pan Grzegorz Kiczmachowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Kazimierz Kozina, Kierownik GOPS Pani Milena Piechowicz, Kierownik Klubu Senior+ Pani Beata Orlicka oraz podopieczna Klubu Seniora.

Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek, Oficjalne uroczystości dobiegły końca. Nadszedł czas na prezenty, zwiedzanie pomieszczeń i rozmowy towarzyskie.

PODZIĘKOWANIA KIEROWNIKA GOPS

W imieniu własnym oraz Wszystkich Seniorów pragnę złożyć szczególne podziękowania dla Wójta Gminy Damnica Pana Andrzeja Kordylasa oraz Radnych Gminy Damnica za zaangażowanie i utworzenie pierwszego w historii Gminy Damnica Klubu Senior+.

Dziękuję również wszystkim za pomoc, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości otwarcia. To miejsce i to wydarzenie nie jest zasługą jednego człowieka, ale dziełem wielu rąk, a przede wszystkim serc.
 

Kierownik GOPS w Damnicy

Milena Piechowicz


 

czytaj więcej →