RUCH TO ZDROWIE

DODANO: 2024-05-24 13:50:20

RUCH TO ZDROWIE !

21 maja 2024 r. członkowie Klubu SENIOR+ uczestniczyli w zajęciach ruchowych, zorganizowanych przez CEiK w Damnicy. Zajęcia przystosowane były do możliwości naszych seniorów.

Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w zdrowym stylu życia, niezależnie od wieku. Jest ona jednak szczególnie ważna dla osób starszych, gdyż wraz z wiekiem zmiany zachodzące w organizmie wpływają na codzienne funkcjonowanie. Regularne ćwiczenia fizyczne pomagają między innymi w zachowaniu pełnej ruchomości stawów i utrzymaniu mocnych mięśni, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko osteoporozy. Ponadto przyczyniają się do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, zmniejszają ryzyko chorób serca i udarów. Zachowanie aktywności fizycznej w starszym wieku pozwala utrzymać niezależność, samodzielność i jakość życia. Dzięki zachowaniu sprawności fizycznej nasi seniorzy mogą nadal robić to, co lubią i ciszyć się dobrym zdrowiem.

 

 

czytaj więcej →

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

DODANO: 2024-05-24 09:21:03
W dniu 23 maja uczestnicy zajęć wykonali przepiękne makramowe aniołki i wyklejali serduszka na ważny, zbliżający się Dzień Matki.
Z racji kulinarnego czwartku Agnieszka i Bogumiła przygotowały wspólny posiłek, smaczny rosół.
czytaj więcej →

Zostań rodziną zastępczą

DODANO: 2024-05-24 08:44:06
Potrzebne rodziny zastępcze.
Zapraszamy zainteresowanych pełnieniem funkcji rodziny zastępczej na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupsku przy ul. Sienkiewicza 20 w Słupsku, w dniu 27 maja br. w godzinach od 14.oo do 16.oo.

czytaj więcej →

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

DODANO: 2024-05-23 10:35:27

DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

W dniu 22 maja wzięliśmy udział w Obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowanym przez POLSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ KOŁO W SŁUPSKU, pod patronatem Pani Prezydent Miasta Słupska. Obchody odbyły się na Bulwarach nad Słupią. W programie były liczne atrakcje i niespodzianki !!! Zabawa toczyła się w strefach: edukacyjnej, rozrywkowej, rękodzielniczej i kulinarnej.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość wspólnego świętowania.
 
Relacja:
czytaj więcej →

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

DODANO: 2024-05-22 11:29:40

"W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH"

Dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia z Panią Sławomirą Seweryńską, która dba o naszą dobrą kondycję fizyczną. Naciągnęliśmy się i rozciągnęliśmy się, aż miło. Jeżeli jesteśmy zdrowi, w dobrej kondycji, to po prostu czujemy się lepiej.
 
Na zakończenie gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie stworzyliśmy prace na konkurs pn. "Morze, to nie tylko dobre miejsce na wakacje".
czytaj więcej →