ĆWICZENIE KONCENTRACJI

DODANO: 2024-06-12 14:43:48
W dniu 6 czerwca 2024 r. podczas zajęć w Domaradzu, podopieczni poświęcili się układaniu puzzli, zajęcie to uczy koncentracji i skupienia się na jednej rzeczy. Pozwala wyciszyć się, odstresować i zapomnieć o problemach. Puzzle wpływają bardzo korzystnie na pamięć wzrokową i uczą logicznego myślenia.
Kolejnym elementem tego dnia było rysowanie obrazków nad stawkiem oraz wędkowanie.
Z racji, że czwartki są u nas kulinarne nasze koleżanki: Roksana, Karolina i Kamila ugotowały dla nas pyszny żurek.
czytaj więcej →

BUDOWANIE POZYTYWNEJ SAMOOCENY

DODANO: 2024-06-12 14:13:10
BUDOWANIE POZYTYWNEJ SAMOOCENY
- trening umiejętności społecznych.
Cele ogólne:
 • mobilizowanie uczestników do budowania pozytywnego obrazu samego siebie.
Cele szczegółowe:
 • szukanie i wyznaczanie swoich mocnych stron;
 • dostrzeganie pozytywnych cech u innych, komunikowanie o tym;
 • budowanie poczucia własnej godności;
 • wzmacnianie wiary w siebie;
 • przyjmowanie dobrych informacji o sobie;
 • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.
Odbyliśmy również wspólny spacer oraz podejrzeliśmy jak pięknie rosną nasze warzywa w ogrodzie.
czytaj więcej →

WYCIECZKA DO FROMBORKA

DODANO: 2024-06-04 10:02:29

WYCIECZKA DO FROMBORKA

Dnia 28 maja 2024 r. dla Seniorów z Gminy Damnica odbyła się wycieczka autokarowa do Fromborka miasteczka położonego nad Zalewem Wiślanym, zorganizowana przez:

 • Wójta Gminy Damnica,

 • Gminną Radę Seniorów,

 • Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

 • CEiK w Damnicy

 • GOPS w Damnicy.

Zwiedzanie miasta rozpoczęło się wizytą w Szpitalu św. Ducha, jedynego w Polsce zabytku szpitalnictwa zachowanego w niezmienionym kształcie od pierwszej połowy XVIII wieku, z zespołem gotyckich polichromii z XV wieku. Uczestnicy wycieczki obejrzeli najcenniejszy element znajdujący się w szpitalu, tj. malowidło ścienne w kaplicy św. Anny, przedstawiające Sąd Ostateczny z początku XV, a także wystawę przedstawiającą bogaty zbiór naczyń aptekarskich.

Korzystając z usług przewodnika zapoznaliśmy się z historią Katedry Fromborskiej i jej najsłynniejszego mieszkańca – Mikołaja Kopernika, odwiedziliśmy Muzeum Katedralne, gdzie prezentowana jest wystawa przedstawiająca Mikołaja Kopernika – życie i dzieło, wizerunki Kopernika wykonane przez Jana Matejkę, repliki dawnych instrumentów astronomicznych, księgi naukowe oraz astronomię w nawigacji i geodezji. Na zakończenie wizyty na Wzgórzu Katedralnym uczestnicy wycieczki wysłuchali wspaniałego koncertu organowego w bazylice archikatedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku.

Po wyczerpującym zwiedzaniu wszyscy z przyjemnością odpoczęli przy smacznym obiedzie, by następnie wyruszyć statkiem przez Zalew Wiślany do Krynicy Morskiej. W Krynicy uczestnicy wycieczki spacerowali uliczkami podziwiając uroki miasta.

Pełni niezapomnianych wrażeń i pamiątek wyruszyliśmy w drogę powrotną.


 


 


 


 

czytaj więcej →

URODZINY!

DODANO: 2024-06-03 11:55:30
W dniu 29 maja uczestnicy zajęć w Domaradzu, spędzili swój czas na świeżym powietrzu na grillowaniu, zabawie, a także przy wspólnym śpiewie, przy akompaniamencie akordeonu Pana Krzysztofa. Jeden z podopiecznych - Tomasz, obchodził swoje urodziny, więc były powody do świętowania.
Bardzo miłą niespodzianką była wizyta Wójta Gminy Damnica Pana Pawła Oberta. Dziękujemy Panu Wójtowi za wspólnie spędzone chwile, poświęcony nam czas i rozmowy.
 
 
czytaj więcej →