WYCIECZKA DO MALBORKA

DODANO: 2021-07-28 09:59:54

Dnia 27 lipca 2021 r. uczestnicy Klubu Senior + z Domaradza odwiedzili Malbork. Zwiedzili tam zamek gotycki, wzniesiony w kilku etapach. Zamek ten jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno – rezydencyjnej w Europie. Seniorzy poznali historię zamku opowiedzianą przez przewodnika i dowiedzieli się, że w 1997 r. zamek wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę, a nawet spotkać ducha rycerza!

Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie wczesnośredniowiecznej osady- Grodzisko Owidz. Seniorzy poznali historię grodu i dawne zwyczaje, próbowali swoich sił w rękodzielnictwie i niegdysiejszych wyzwaniach sprawnościowych. Uczestnicy Klubu Senior + w otoczeniu malowniczych łąk i lasów mieli okazję upiec kiełbaskę na ognisku. Wspólny posiłek był okazją do wymiany spostrzeżeń i przeżytych wrażeń.

Wycieczka obfitowała w różnorodne atrakcje, zarówno historyczne jak i turystyczne. Wartością dodaną wycieczki było wspólne spędzenie czasu i aktywizacja seniorów. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego wydarzenia.