Szkolenia "ABC domowe gospodarowanie" i "Budżet domowy"

DODANO: 2013-02-18 13:42:45

 

W ramach projektu pn. "Rozwój Gminy Damnica" w listopadzie i grudniu 2012 r. zorganizowano dla 10 uczestników/czek objętych kontraktami socjalnymi szkolenie "ABC domowe gospodarowanie" oraz dla uczestniczek grupy wsparcia szkolenie „Budżet domowy”.

 

Zarówno pierwsze, jak i drugie szkolenie obejmowało 18 godzin dydaktycznych, w trakcie których omawiano tematykę związaną z podstawami finansów domowych i celów finansowych, tworzeniem budżetu domowego, umiejętnościami oszczędzania bez zbytnich ograniczeń, racjonalnym planowaniem wydatków - planowanie i kontrolowanie wydatków, zasadami zarządzania finansami w budżecie domowym oraz zagadnieniami, o których nie wiedzą ludzie mający problemy finansowe - czyli jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Realizowany program szkoleń został bardzo pozytywnie oceniony przez uczestników/czki. Udział w szkoleniach pozwolił zrozumieć problematykę gospodarowania domowego, a dobrze przekazana wiedza i nabyte umiejętności pomogą w skutecznym i rozsądnym zarządzaniu budżetem domowym.

Po zakończonym udziale w szkoleniu każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie potwierdzające pozytywne ukończenie szkolenia.

Uczestnicy mieli zapewniony poczęstunek, ciepły posiłek, opiekę nad dziećmi oraz zwrot kosztów przejazdu.

Projekt "Rozwój Gminy Damnica" współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Galeria zdjęć