DODANO: 2018-09-26 14:40:31

Nr wniosku: RPPM.06.02.02-22-0027/17-00

Tytuł: Srebrna Sieć

Oś priorytetowa: 6. Integracja,

Działanie: 6.2 Usługi Społeczne,

Poddziałanie: 6.2.2 Rozwój Usług Społecznych.

 

 

PIKNIK SENIORALNY W STRZYŻYNIE

 

 

18 sierpnia 2018r., w urokliwym zakątku Strzyżyna, nad rzeką Łupawą, zgodnie z założeniami Projektu odbył się SREBRNY PIKNIK .

Piknik połączony był z otwarciem oddawanego do użytku mieszkańcom gminy obiektu rekreacyjnego w Strzyżynie. Po uroczystym przywitaniu przybyłych gości przez Wójta Gminy rozpoczął się Srebrny Piknik. Dyrektor Centrum Edukacji i Kultury zachęcił wszystkich zebranych seniorów i ich opiekunów do udziału we wspólnej zabawie i udziału w konkursach. Seniorom przedstawiono wszystkie informacje o zdalnych usługach opiekuńczych i innych działaniach w ramach projektu w naszej gminie.

Pani Walentyna Pasieka - animator działań senioralnych przy PCPR w Słupsku poinformowała o możliwości korzystania ze Srebrnego Telefonu, jaki jest jego cel, w jakich sprawach można się kontaktować i rozdała broszury z wszystkimi informacjami ważnymi dla seniorów.

W trosce o zdrowie seniorów umożliwiono bezpłatne badania ciśnienia krwi i poziomu cukru; można było również uzyskać indywidualne porady u ratowników medycznych na temat zdrowego odżywiania czy inne problemy nurtujące starsze osoby. Badania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko osób 60+.

W czasie pikniku odbyły się występy zespołów ludowych oraz indywidualnych wykonawców, konkursy i zabawy integracyjne. Zespół seniorek „Damniczanki” zachęcał do wspólnego śpiewania. Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymywali nagrody. Zadbano również o poczęstunek; na zarezerwowanych stołach biesiadnych rozstawiono napoje, ciasto, domowy smalec i pieczywo, można było skorzystać z ciepłych napojów (kawa, herbata) a wolontariusze roznosili gorące potrawy (kiełbasa i karkówka z grilla, zupa gulaszowa). Dodatkową atrakcją pikniku były spotkania po latach i możliwość odnowienia starych znajomości. Wszyscy seniorzy mieli zapewniony dojazd, kursowały 2 autobusy: w dwóch godzinach dojazd i w dwóch różnych godzinach powrót do domów.

 

 

 

 

 

 

 

 

czytaj więcej →