KULINARNE CZWARTKI

DODANO: 2024-05-10 11:47:56

KULINARNE CZWARTKI

Każdego tygodnia, w czwartek organizowane są dla osób z niepełnosprawnościami zajęcia kulinarne. Pod czujnym okiem opiekunek podopieczni przygotowują proste potrawy: zupy, frytki, gofry i faworki.

Jest to dla nich trening umiejętności życiowych i lekcja działania w zespole oraz okazja, by wspólnie z koleżankami i kolegami zjeść posiłek i doskonalić kulturę zachowania się przy stole. Zajęcia są dostosowane do możliwości i umiejętności podopiecznych.

czytaj więcej →

DZIEŃ ZIEMII

DODANO: 2024-04-19 15:25:54

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W ramach działań na rzecz naszej planety na terenie gminy w dniach 19-20 kwietnia zorganizowana została akcja sprzątania najbliższej okolicy. Każdy może się dołączyć i zrobić coś dobrego planety.

Osoby z niepełnosprawnościami również przyłączyły się do obchodów Dnia Ziemi, w ramach których obejrzały film dotyczący ochrony środowiska i wysłuchały pogadanki na ten temat.

Następnie odbył się Quiz wiedzy o Ziemi i wspólne wykonanie plakatu. Ukoronowaniem obchodów będzie wizyta w Nadleśnictwie Damnica we wtorek 23.04.2024 r.

czytaj więcej →

URODZINY PODOPIECZNYCH

DODANO: 2024-04-19 15:19:00

URODZINY PODOPIECZNYCH

W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. osoby z niepełnosprawnościami brały udział w imprezie urodzinowej swoich koleżanek i kolegów z grupy. Tak się złożyło że troje z nich obchodzi urodziny w tym samym miesiącu i w związku tym dla jubilatów zorganizowane zostało małe przyjęcie. Aby uczcić ten ważny dzień jubilaci otrzymali upominki i tort urodzinowy. Nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw.

Wszystkim życzymy 100 lat!

 

czytaj więcej →